wiek nie ma znaczenia

CASE STUDY

DLA UPADŁOŚCI KONSUMENCKIEJ WIEK NIE MA ZNACZENIA!

Przychodzimy do Was z kolejnym postem z serii CASE STUDY, którym niezaprzeczalnie jesteście zainteresowani, co udowodniliście w jednym z ostatnich postów.

Poniżej przedstawiamy Wam kolejną historię naszej klientki – pani Krystyny:

🔷  Już jakiś czas temu zgłosiła się do nas kobieta powyżej 70 roku życia – w jej głosie wyraźnie było słychać napięcie oraz smutek. Załamana swoją sytuacją, która spędzała jej sen z powiek, zdecydowała się poszukać pomocy.

🔷 Utrzymując się z emerytury w kwocie około 2000 zł, zmuszona była do spłacania zadłużenia, do którego niekoniecznie się przyczyniła. Jej ciężka sytuacja wynikała z najzwyklejszej dobroci serca.

🔷 Za namową jedynego syna, nie wnikając już z jakich przyczyn, założyła dla niego działalność gospodarczą, którą miał on się zajmować. Jak się szybko okazało, niestety ‘nie wyszło’. Działalność została zamknięta, a długi w wysokości 400 000 zł dla około 50 wierzycieli pozostały.

🔷 Przeciwko Pani Krystynie toczyło się kilkadziesiąt egzekucji komorniczych. Na przestrzeni kilku lat komornik zajmował emeryturę pani Krystyny, w wysokości 600 zł miesięcznie. Na utrzymanie zostawało jej jedynie 1400 zł. Niestety, taka kwota nie wystarczała na podstawowe wydatki, wyżywienie, czynsz oraz w przypadku pani Krystyny – leki.

🔷 Pani Krystyna, nie mogąc znieść świadomości, że długi nie znikną ot tak, a w końcu ktoś może je po niej odziedziczyć, postanowiła działać. Zgłosiła się do nas.

🔷 Ze względu na dużą ilość wierzycieli, kompletowanie dokumentów oraz danych o nich, niezbędnych do wniosku o upadłość, trwało kilka miesięcy. Chciałyśmy mieć pewność, że żaden z nich nie zostanie pominięty.

🔷 W tym celu wspólnie analizowałyśmy 10 opasłych segregatorów z dokumentami księgowymi dotyczących działalności gospodarczej. Dlaczego? Długi wynikały również z niezapłaconych faktur. Kiedy przebrnęłyśmy przez ten najtrudniejszy etap, sprawy potoczyły się już szybko.

🔷 W czerwcu 2020 r. złożyłyśmy do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, a w sierpniu została już ona ogłoszona!

Jak się ma sprawa pani Krystyny teraz ❓

🔷 Postępowanie upadłościowe jest w toku, a syndyk kompletuje listę wierzycieli. Czekamy na etap określenia planu spłaty zadłużenia.

🔷 Pani Krystyna podkreśla, że już w tym momencie może odetchnąć z ulgą. Jest świadoma, że może być trudno, ale jest już na drodze do oddłużenia! W tej chwili jedyną rzeczą, która spędza jej sen z powiek jest pomysł, jakie ciasto powinna upiec dla swoich wnucząt. 😉

📌 Przykład pani Krystyny pokazuje, że jakkolwiek nasza sytuacja wydaje nam się beznadziejna i bez wyjścia, warto działać! A wiek nie ma tutaj jakiegokolwiek znaczenia. ☺️